Hiperbaria tlenowa w odpowiedzi na problemy kardiologiczne

Hiperbaria tlenowa w odpowiedzi na problemy kardiologiczne

2021-06-24 16:18:14

Wielu Polaków zmaga się z chorobami układu krążenia. Niewydolność serca przyczynia się do zgonu aż 22% Polaków, a miażdzyca zabija 30 tys. ludzi w Polsce rocznie. Liczby te dobitnie pokazują nam skalę problemu jakim są te schorzenia. Z autopsji wiemy, że lepiej zapobiegać niż się leczyć. Dlatego warto zadbać o swój organizm w każdym aspekcie, a jeżeli istnieje jeden zabieg, który może być odpowiedzią na znaczną część twoich dolegliwości to jeszcze lepiej! Takim właśnie zabiegiem jest tlenoterapia.

Układ krążenia to między innymi tętnice, żyły, ale przede wszystkim serce. To ono pompuje krew do naczyń krwionośnych, umożliwiając im rozprowadzenie tlenu i składników odżywczych do każdej komórki naszego ciała. Statystyki są jednak bezlitosne i pokazują, że wielu Polaków zmaga się z chorobami układu krążenia. Niewydolność serca przyczynia się do zgonu aż 22% Polaków, a miażdżyca zabija 30 tys. ludzi w Polsce rocznie. Liczby te dobitnie pokazują nam skalę problemu jakim są te schorzenia. Z autopsji wiemy, że lepiej zapobiegać niż się leczyć. Dlatego warto zadbać o swój organizm w każdym aspekcie, a jeżeli istnieje jeden zabieg, który może być odpowiedzią na znaczną część twoich dolegliwości to jeszcze lepiej!  

Choroby wynikające z niedotlenienia

Ponieważ w naszym życiu to właśnie tlen jest tym najważniejszym pierwiastkiem, powinniśmy wiedzieć, że zdrowy organizm to dotleniony organizm, dlatego jego brak może skończyć się tragicznie dla nas i naszego ciała. Kiedy poziom wysycenia tkanek tlenem jest zbyt niski, dochodzi do tzw. hipoksji. Narządy nie pracują prawidłowo, a wkrótce dochodzi do ich obumierania. Czym dłuższy jest ten proces, tym poważniejsze są konsekwencje. Niedotlenienie prowadzi także do niedokrwienia mięśnia sercowego, co jest bezpośrednią przyczyną zawału oraz martwicy mięśnia sercowego.  

Zbawienna rola hiperbarii tlenowej

Tlen podawany w komorze hiperbarycznej zwiększa tolerancję wysiłku, poprawia krążenie, stan neuropsychiczny, łagodzi nadciśnienie oraz objawy niewydolności. Ogromną poprawę można również zauważyć wśród pacjentów z pozawałowym uszkodzeniem serca. U nich z kolei zaobserwowano zmniejszenie częstotliwości, a nawet ustąpienie napadów bólowych. Terapia tlenowa znacznie obniża ryzyko wystąpienia powikłań sercowych, ogranicza postępowanie martwicy, poprawia funkcjonowanie serca, a nawet skutkuje ustąpieniem arytmii

Najpopularniejsze tagi
  • Tlenoterapia

  • Terapia tlenem

  • Komora hiperbaryczna

  • Zdrowie

  • hiperbaria