Tlenoterapia w bólach kręgosłupa

2023-01-16 11:49:33

W krajach wysoko rozwiniętych coraz częściej problemem społeczeństwa są nawracające bóle kręgosłupa. Z punktu widzenia medycyny, dolegliwości kręgosłupa najczęściej są pochodzenia para zawodowego. A mianowicie w pewnych grupach zawodowych dochodzi do obciążenia tego narządu. Dotyczy to zarówno fizycznych grup zawodowych, ale również tych, od których rodzaj wykonywanej pracy wymaga pozostania nienormatywnie długo w jednej pozycji. Oczywiście urazy różnego pochodzenia także sprzyjają dolegliwościom w tym obszarze. Nieleczone zmiany patologiczne kręgosłupa mogą przerodzić się w poważne zwyrodnienia, dlatego wart zadbać o stan zdrowia zanim będzie za późno.

czytaj

Tlenoterapia na wspomaganie odchudzania. Terapia hiperbaryczna spsobem na przyspieszenie metabolizmu.

2022-12-19 12:03:18

Istnieje kilka czynników mających wpływ na metabolizm naszego organizmu. Są nimi: wiek, aktywność fizyczna i umysłowa, ilość i jakość przyjmowanego pożywienia, jakość snu, poziom stresu, nie bez znaczenia jest też płeć oraz stan zdrowia. Metabolizm można określić jako przemianę materii, a więc wszystkie procesy czy reakcje biochemiczne zachodzące w organizmie, a niezbędne dla podtrzymania życia. Metabolizm odpowiada za pracę narządów, oddychanie, trawienie pokarmu czy też regenerację komórek.

czytaj

Tlenoterapia na nagły niedosłuch. Leczenie schorzeń ucha w komorze hiperbarycznej.

2022-12-02 10:34:26

Stosowanie terapii tlenowej w chorobach laryngologicznych jest coraz bardziej popularne i przynoszące oczekiwane efekty. Można wyróżnić grupę schorzeń, w których tlenoterapia będzie wskazana i skuteczna. Są to: szumy uszne, nagła utrata słuchu, wynikająca z różnych przyczyn głuchota, utrata słuchu w wyniku infekcji lub urazu czaszki czy urazu akustycznego. Terapię taką zaleca się też przy występowaniu zawrotów głowy powstałych w wyniku ostrej utraty czynności obwodowej części błędnika czy uszkodzeniem ślimaka.

czytaj

Tlenoterapia ratunkiem w stanach niedotlenienia organizmu

2022-11-14 21:40:48

Odpowiedni poziom tlenu we krwi oraz w komórkach organizmu jest niezbędny do prawidłowej pracy narządów. Skutki niedotlenienia organizmu (hipoksji) mogą być bardzo poważne, już sam fakt tego dłużej trwającego stanu jest dla człowieka dyskomfortem i obciążeniem. Objawy niedotlenienia są zazwyczaj bardziej rozległe i złożone. Tlenoterapia jest coraz bardziej popularnym sposobem leczenia takich chorób, jak niewydolność oddechowa, obturacyjna choroba płuc (POChP) czy przewlekłe choroby płuc i układu krążenia. Często pozwala też uzyskać dobre rezultaty w przypadku niedotlenienia u nałogowych palaczy.

czytaj

Tlenoterapia hiperbaryczna po udarach mózgu

2022-10-25 20:25:40

Udar mózgu z roku na rok dotyka coraz więcej osób, co istotne osób coraz młodszych. Skutki udaru mogą być bardzo nieprzyjemne i długotrwałe, w zależności od rozległości doświadczonego stanu. Wiele prowadzonych na świecie badań wykazało, że terapia HBOT zmniejsza obrzęk mózgu, poprawia przepływ tlenu i komunikację neuronów. Regeneracji podlegają również obszary nieaktywne. Skuteczna i pełna rehabilitacja z zastosowaniem tlenoterapii hiperbarycznej przynieść może bardzo dobre rezultaty dla pacjenta.

czytaj

Tlenoterapia w odnowie biologicznej

2022-10-10 12:58:45

W dzisiejszym świecie chyba każdy spotkał się z pojęciem odnowy biologicznej, większość osób pewnie też korzystała z zabiegów w tym obszarze. Być może jednak nie każdy wie, że tlenoterapia również wpisuje się w charakter tych działań prozdrowotnych i to z bardzo dobrymi efektami. Głównymi celami odnowy biologicznej są: regeneracja, wypoczynek, oczyszczanie organizmu z toksyn, uodparnianie na czynniki fizyczne i psychologiczne (w tym także stres).

czytaj

Tlenoterapia hiperbaryczna HBOT. Jak często? Ile zabiegów?

2022-09-19 21:05:51

Pojedynczy zabieg w komorze hiperbarycznej trwa od 60 do maksymalnie 90 minut. Organizm otrzymuje tlen w stężeniu bliskim 100% w warunkach podwyższonego ciśnienia. Pacjenci często zadają pytanie - ile zabiegów i z jaką częstotliwością? Odpowiedzi jest kilka, ale główną wytyczną jest rodzaj schorzenia na jaki chcemy wpłynąć zabiegami tlenoterapii.

czytaj

Terapia HBOT w leczeniu ran. TLENOTERAPIA i jej wpływ na proces gojenia przewlekłych ran.

2022-09-02 14:25:40

Współczesne choroby cywilizacyjne tj. cukrzyca, miażdżyca naczyń są często powikłane trudno gojącymi się ranami. Do przewlekłych ran zaliczają się: zespół stopy cukrzycowej, odleżyny i owrzodzenia różnego pochodzenia. Ludzie borykają się także z ranami oparzeniowymi, nadżerkami oraz innymi ubytkami skórnymi. Tlen stymuluje odbudowę tkanek, redukuje ryzyko wystąpienia ich martwicy, pobudza produkcję fibroblastów, kolagenu oraz elastyny - odpowiedzialnych za elastyczność skóry. Terapia HBOT znacznie skraca procesy gojenia ran, umożliwia uniknięcie groźnych dla organizmu powikłań.

czytaj

Czy mogę korzystać z tlenoterapii ? - czyli słów kilka o wskazaniach do terapii tlenem

2022-08-16 09:36:03

Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że każdy z nas choć raz w swoim życiu doznał problemu zdrowotnego, kontuzji, czasowej niedyspozycji, przemęczenia czy ogólnego słabego samopoczucia... W pierwszym odruchu szukamy przyczyny takich stanów, później próbujemy sobie pomóc na przeróżne sposoby bądź tej pomocy szukamy w konkretnych miejscach. Tu właśnie należy wspomnieć o tlenoterapii, gdyż poza małą grupą przeciwwskazań istnieje bardzo szerokie spektrum wskazań do jej stosowania. Terapia tlenowa jest rozwiązaniem, które z całą pewnością powinniśmy brać pod uwagę.

czytaj

Tlenoterapia – ratunek dla alergików

2022-05-16 12:13:04

Dni są coraz dłuższe, a na dworze robi się coraz cieplej, jednym słowem – lato. Dla większości z nas oznacza to, że nadchodzi nasza ulubiona pora roku. Dla alergików jednak jest to sezon zwiastujący katar, zatkany nos i zatoki czy spuchnięte oczy. Standardowe leczenie obejmuje zazwyczaj farmakoterapię, a alergicy ograniczają nieprzyjemne skutki reakcji alergicznej unikając alergenu. Na szczęście my znamy sposób na to jak przynieść ulgę alergikom w tym trudnym dla nich czasie.

czytaj
Najpopularniejsze tagi
  • Tlenoterapia

  • Terapia tlenem

  • Komora hiperbaryczna

  • Zdrowie

  • hiperbaria