Terapia hiperbaryczna HBOT dla diabetyków. Wspomaganie leczenia cukrzycy i jej powikłań.

2023-08-08 13:28:47

Cukrzyca uważana za skomplikowaną i podstępną chorobę, dotyka coraz więcej osób. Może między innymi stopniowo podnosić ciśnienie chorego oraz sprzyjać wystąpieniu zaburzeń lipidowych. To one odpowiadają za blokadę procesu regeneracji śródbłonka tętnic czy uszkodzenia czynności parakrynnych płytek krwi. Do gromadzenia się tłuszczów dochodzi zwykle w tętnicach dużych i średnich, takich jak naczynia kończyn dolnych, wieńcowe czy mózgowe. Stąd już prosta droga do powstania niebezpiecznej dla zdrowia i życia miażdżycy. Drugim problemem, z którym boryka się wielu cukrzyków, a na który można zaradzić terapią HBOT jest zespół stopy cukrzycowej. W tych przypadłościach wdrożenie zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej może przynieść cukrzykom zdecydowaną i długotrwałą ulgę.

czytaj

Terapia HBOT na wspomaganie leczenia depresji. Tlenoterapia hiperbaryczna dla pacjentów z objawami depresji.

2023-06-29 10:52:30

Depresja stanowi narastający problem społeczny. W pewnym stopniu jest skutkiem ubocznym rosnącego pędu życia i wysokich wymagań, z którymi codziennie się mierzymy w każdej sferze życia. Depresja jest chorobą nie tylko uniemożliwiającą normalne funkcjonowanie, ale także realnie zagrażającą życiu. Szacuje się, że dwa razy częściej dotyka kobiet. Kojarzona jest przede wszystkim z brakiem uczucia radości, zniechęceniem i obojętnością, a wręcz apatią - objawia się także schorzeniami i zaburzeniami fizycznymi. Stale poszukuje się metod wspierających terapię osób chorujących na depresję. Tlenoterapia hiperbaryczna na tym polu to metoda uznana i sprawdzona, jest techniką naturalną i bezpieczną popartą wynikami wielu badań na różnych grupach pacjentów z tą przypadłością. Tlen dostarczany do organizmu w warunkach zwiększonego ciśnienia, nie tylko poprawia funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, usprawnia pamięć i koncentrację, dodaje energii, podnosi nastrój i działa przeciwdepresyjnie, ale jednocześnie wspomaga leczenie różnych chorób i polepsza ogólny stan zdrowia. Co więcej korzyści płynące z sesji w komorze hiperbarycznej, dzięki odbudowie i regeneracji uszkodzonych tkanek nie ustępują po zakończeniu terapii, lecz trwają w długiej perspektywie czasowej.

czytaj

Tlenoterapia po zabiegach chirurgicznych. Szybki powrót do zdrowia z udziałem terapii HBOT.

2023-05-22 13:30:39

Wszelkie zabiegi chirurgiczne ingerujące w organizm ludzki tj. zabiegi chirurgiczne, zabiegi stomatologiczne czy zabiegi medycyny estetycznej przynoszą pacjentom oczekiwane efekty i mają na celu poprawę stanu zdrowia, lecz stan pacjenta po takim zabiegu wymaga szczególnych działań czy poddania się zaleceniom pooperacyjnym, aby w pełni wrócić do sprawności oraz aby okres rekonwalescencji przebiegał prawidłowo. Z pomocą przychodzi tlenoterapia hiperbaryczna. Chirurdzy oraz specjaliści medycyny estetycznej zalecają tlenoterapię hiperbaryczną szczególnie tym pacjentom, którzy mają problemy z gojeniem się ran m.in. palaczom, diabetykom, osobom z nadwagą czy osobom z osłabioną odpornością. Jednak z terapii takiej skorzystać może każdy pacjent, który przeszedł zabieg z zakresu chirurgii ogólnej, stomatologicznej lub medycyny estetycznej.

czytaj

Tlenoterapia HBOT w zaburzeniach i chorobach układu pokarmowego

2023-03-29 13:05:33

Układ pokarmowy człowieka, jak każdy inny układ naszego ciała, składa się z elementów, o których kondycję należy stale dbać. W przeciwnym razie jego narządy mogą zostać trwale lub czasowo uszkodzone, co wpływa na nasze samopoczucie, zdolność do normalnego funkcjonowania, a nawet na długość i jakość naszego życia. Najczęstsze choroby układu pokarmowego to choroba wrzodowa, zespół jelita drażliwego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba refluksowa przełyku czy choroba Leśniowskiego-Crohna. Powstaje coraz więcej tez na temat zjawiska, które określa się osią jelita-mózg. Liczne badania wykazały, że istnieje związek między stanem jelit a stanem mózgu. Jeśli ktoś zmaga się z zespołem nadwrażliwego jelita, nie powinien się zdziwić, jeśli lekarz zapisze mu lek przeciwdepresyjny.

czytaj

Terapia hiperbaryczna u pacjentów z chorobą Alzheimera

2023-02-14 12:10:19

W Polsce i na świecie znaczna część seniorów zapada na chorobę Alzheimera. Choroba najczęściej występuje u osób powyżej 65 roku życia, ale coraz częściej dotyka ludzi młodych. Rozpoznanie medyczne jest początkiem długiej i trudnej choroby, która trwa na ogół od 2 do 20 lat. Choroba objawia się narastającym otępieniem umysłowym. Pierwsze oznaki mogą wystąpić nawet na kilkanaście lat przed wystąpieniem takiego stadium chorobowego, gdzie pacjenta dotknie otępienie umiarkowane lub głębokie. HBOT - leczenie, w ramach którego pacjentom podaje się czysty tlen w warunkach zwiększonego ciśnienia, poprawia przepływ krwi w mózgu i ogólne zdolności poznawcze wraz z poprawą pamięci.

czytaj

Tlenoterapia w bólach kręgosłupa

2023-01-16 11:49:33

W krajach wysoko rozwiniętych coraz częściej problemem społeczeństwa są nawracające bóle kręgosłupa. Z punktu widzenia medycyny, dolegliwości kręgosłupa najczęściej są pochodzenia para zawodowego. A mianowicie w pewnych grupach zawodowych dochodzi do obciążenia tego narządu. Dotyczy to zarówno fizycznych grup zawodowych, ale również tych, od których rodzaj wykonywanej pracy wymaga pozostania nienormatywnie długo w jednej pozycji. Oczywiście urazy różnego pochodzenia także sprzyjają dolegliwościom w tym obszarze. Nieleczone zmiany patologiczne kręgosłupa mogą przerodzić się w poważne zwyrodnienia, dlatego wart zadbać o stan zdrowia zanim będzie za późno.

czytaj

Tlenoterapia na wspomaganie odchudzania. Terapia hiperbaryczna spsobem na przyspieszenie metabolizmu.

2022-12-19 12:03:18

Istnieje kilka czynników mających wpływ na metabolizm naszego organizmu. Są nimi: wiek, aktywność fizyczna i umysłowa, ilość i jakość przyjmowanego pożywienia, jakość snu, poziom stresu, nie bez znaczenia jest też płeć oraz stan zdrowia. Metabolizm można określić jako przemianę materii, a więc wszystkie procesy czy reakcje biochemiczne zachodzące w organizmie, a niezbędne dla podtrzymania życia. Metabolizm odpowiada za pracę narządów, oddychanie, trawienie pokarmu czy też regenerację komórek.

czytaj

Tlenoterapia na nagły niedosłuch. Leczenie schorzeń ucha w komorze hiperbarycznej.

2022-12-02 10:34:26

Stosowanie terapii tlenowej w chorobach laryngologicznych jest coraz bardziej popularne i przynoszące oczekiwane efekty. Można wyróżnić grupę schorzeń, w których tlenoterapia będzie wskazana i skuteczna. Są to: szumy uszne, nagła utrata słuchu, wynikająca z różnych przyczyn głuchota, utrata słuchu w wyniku infekcji lub urazu czaszki czy urazu akustycznego. Terapię taką zaleca się też przy występowaniu zawrotów głowy powstałych w wyniku ostrej utraty czynności obwodowej części błędnika czy uszkodzeniem ślimaka.

czytaj

Tlenoterapia ratunkiem w stanach niedotlenienia organizmu

2022-11-14 21:40:48

Odpowiedni poziom tlenu we krwi oraz w komórkach organizmu jest niezbędny do prawidłowej pracy narządów. Skutki niedotlenienia organizmu (hipoksji) mogą być bardzo poważne, już sam fakt tego dłużej trwającego stanu jest dla człowieka dyskomfortem i obciążeniem. Objawy niedotlenienia są zazwyczaj bardziej rozległe i złożone. Tlenoterapia jest coraz bardziej popularnym sposobem leczenia takich chorób, jak niewydolność oddechowa, obturacyjna choroba płuc (POChP) czy przewlekłe choroby płuc i układu krążenia. Często pozwala też uzyskać dobre rezultaty w przypadku niedotlenienia u nałogowych palaczy.

czytaj

Tlenoterapia hiperbaryczna po udarach mózgu

2022-10-25 20:25:40

Udar mózgu z roku na rok dotyka coraz więcej osób, co istotne osób coraz młodszych. Skutki udaru mogą być bardzo nieprzyjemne i długotrwałe, w zależności od rozległości doświadczonego stanu. Wiele prowadzonych na świecie badań wykazało, że terapia HBOT zmniejsza obrzęk mózgu, poprawia przepływ tlenu i komunikację neuronów. Regeneracji podlegają również obszary nieaktywne. Skuteczna i pełna rehabilitacja z zastosowaniem tlenoterapii hiperbarycznej przynieść może bardzo dobre rezultaty dla pacjenta.

czytaj