Zatrzymaj czas z tlenoterapią!

Zatrzymaj czas z tlenoterapią!

2021-06-08 10:45:00

Tlenoterapia znalazła swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Jest chętnie wykorzystywana przez sportowców czy lekarzy ze względu na swoje lecznicze właściwości. Czy wiedziałeś, że terapia hiperbaryczna jest polecana i używana w medycynie estetycznej?

Wpływ tlenoterapii na skórę

Mówiliśmy już o tym jakie korzyści dla zdrowia niesie za sobą hiperbaria tlenowa.  Oczywiste jest, że dotleniając cały organizm, dotleniamy płuca, wspomagamy leczenie ran czy obrzęków. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś jak tlenoterapia działa na naszą skórę?  Już tłumaczę! Komórkom do życia potrzebny jest tlen. To również on zapobiega ich przedwczesnej śmierci. Skoro więc HBOT spowalnia procesy starzenia się naszego organizmu to czy zapobiega ona również starzeniu się naszego ciała od zewnątrz? Jasne, że tak!  Z wiekiem natlenienie komórek zmniejsza się, co powoduje obniżenie produkcji kolagenu i komórek macierzystych. Prowadzi to bezpośrednio do ich obumierania,  a co za tym idzie - pojawiania się zmarszczek, plam i chorób skóry.

Dzięki podaniu mieszanki gazów, w której, aż 95% stanowi O2, pod wysokim ciśnieniem, umożliwiamy jego szybszą dyfuzję do wszystkich komórek ciała, które musimy zaopatrzyć w tlen. Zwiększenie jego stężenia w krwinkach czerwonych poprawia krążenie, doprowadza krew do najbardziej wymagających tkanek, dzięki czemu odżywia je i opóźnia procesy starzenia się.  

W młodym ciele, młody duch!

Odrobinę modyfikując wszystkim znane przysłowie "w zdrowym ciele, zdrowy duch" udowadniamy, że młodość to nie tylko promienny wygląd, ale również pełna energii i radości z życia dusza. Tlenoterapia hiperbaryczna umożliwia nam także zachowanie witalności i sprawności. Przyśpiesza metabolizm oraz przemianę materii, wyszczupla sylwetkę, poprawia jakość snu, a także wspomaga usuwanie toksyn organizmu.  

Pomoc w rekonwalescencji 

Warto również wspomnieć, że terapia hiperbaryczna skraca okres rekonwalescencji po wszelkich operacjach plastycznych i innych zabiegach medycyny. Zmniejsza obrzęki,  wspomaga zabliźnianie i gojenie się ran, dzięki czemu powrót do zdrowia będzie nie tylko krótszy, ale też efektywniejszy!  

Nie bez powodu komora hiperbaryczna nazywana jest kapsułą młodości, a sama tlenoterapia - eliksirem młodości. Medycyna oferuje w tym momencie wiele rozwiązań, które potrafią zatrzymać czas, a dodatkowo są nieinwazyjne i przyjemne. Takim właśnie zabiegiem jest HBOT. 

Najpopularniejsze tagi
  • Tlenoterapia

  • Terapia tlenem

  • Komora hiperbaryczna

  • Zdrowie

  • hiperbaria